Parę słów o mnie....

Wykształcenie

Jestem absolwentką Politechniki Poznańskiej - kierunek Podstawowe Problemy Techniki. Wiedzę zdobytą na studiach wzbogaciłam dzięki studiom podyplomowym: Systemy Baz Danych (na Politechnice) oraz Rachunkowość i Fananse (na Akademii Ekonomicznej). W 2013 roku ukończyłam Warszawską Szkołą Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (XXI edycja).

Praca

Od 2000 roku pracuję w Departamencie Analiz Kosztów na stanowisku Głównego Specjalisty ds. kalkulacji kosztów w dużej firmie telekomunikacyjnej w Poznaniu.

Samorząd

W 2010 roku po raz pierwszy zdecydowałam się na skorzystanie z biernego prawa wyborczego podczas wyborów samorządowych, ponieważ dostrzegłam w tym szansę bezpośredniego wpływania na pozytywne zmiany w moim otoczeniu. Dzięki zaufaniu mieszkańców MiG Swarzędz, jakim mnie obdarzyli podczas wyborów w listopadzie 2010 roku, uzyskałam mandat Radnej Powiatu Poznańskiego.
W Radzie Powiatu zajmuję się głównie problemami oświatowymi jako wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty oraz budżetem i inwestycjami jako członek Komisji Finansów.

Wolontariat

Od 2004 roku działam społecznie na zasadach wolontariatu, współpracując dla dobra dzieci z organizacjami społecznymi takimi jak: Fundacja Orange, Fundacja Dzieci Niczyje, Dom Dziecka w Poznaniu i Kobylnicy, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, Fundacja Pomocy Samotnej Matce "Pro-Vita", Szpitale dziecięce w Poznaniu, Przedszkole nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu oraz Gimnazjum w Zalasewie .

Byłam również zaangażowana w działania Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania (FWIOO), której celem jest popularyzacja idei swobodnego dostępu do oprogramowania przez ogół użytkowników komputerów w Polsce (Free and Open Source Software).

Od 2014 roku jestem reprezentantką Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów. W ramach tego projektu będę, na zasadach wolontariatu, wraz z 50 absolwentami Szkoły Liderów z całego kraju, dzielić się swoim doświadczeniem, opiniować i konsultować z mieszkańcami ważne dla kształtowania polskiej polityki i gospodarki zagadnienia na szczeblu krajowym i lokalnym. Zależy nam na tym, aby głos lokalnych odbiorców regulacji publicznych był rzetelnie przedstawiany osobom, które stanowią prawo w naszym kraju.

Rada Rodziców przy SP5 w Swarzędzu

Od 2007 roku aktywnie działam w Prezydium Rady Rodziców szkoły SP5 w Swarzędzu, jako wiceprzewodnicząca, a w latach 2011-2013 jako przewodnicząca, kładąc nacisk na bezpieczeństwo dzieci, szukanie alternatywnych źródeł finansowania oraz zabiegając o powstanie strony internetowej jako środka komunikacji między szkołą a rodzicami.
Napisałam też projekt w ramach programu Szkoła bez przemocy, który wygrał i szkoła dostała grant od organizatorów na jego realizację.
Więcej o naszych działaniach w zakładce Rada Rodziców SP5

Rada Rodziców przy Gimnazjum w Zalasewie

Od 2011 roku aktywnie działam w Radzie Rodziców Gimnazjum w Zalasewie. Do największych sucesów (których bez aktywnego wsparcia mieszkańców nie udałoby się osiągnąć) mogę zaliczyć skuteczną walkę o utrzymanie tej szkoły i jej dotychczasowego poziomu nauczania oraz przymuszenie urzędników gminy do budowy dawno oczekiwanej szkoły podstwowej w południowej części gminy. W 2013 i 2014 roku zajmowałam się jako Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców organizacją balu gimnazjalnego na zakończenie klas III ;)

Rada Rodziców VIII LO w Poznaniu

W 2014 roku zostałam wiceprzewodniczącą Rady Rodziców w kolejnej szkole, do której dostał się mój starszy syn ;)

Prywatnie

Urodziłam się w Poznaniu, w Swarzędzu mieszkam od 1996 roku.
Mam 42 lata, kochającego męża i dwóch wspaniałych synów. Jak każda mama troszczę się o postępy i rozwój swoich pociech.
Uwielbiamy aktywnie spędzać czas wolny uprawiając różne formy rekreacji. Osobiście najbardziej lubię jazdę na rowerze, jogę, taniec oraz wycieczki górskie.
Naszą rodzinną pasją stały się parę lat temu gry planszowe nowej generacji, przy których nikt się nie nudzi. Jest to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu przy doskonałej zabawie w gronie rodziny i przyjaciół.
Prawie nie rozstaję się z aparatem fotograficznym, bo robienie zdjęć to moje hobby ;)

Aktualizacja: wrzesień, 2014