Wolontariat....

Wolontariat ukierunkował moją aktywność i otworzył na nowe wyzwania. Mam ogromną potrzebę działania, a przy tym upór i chęć niesienia pomocy. Jedynym moim zmartwieniem jest to, że nie wszystkie pomysły udaje mi się zrealizować... jest ich po prostu za dużo ;) Ktoś kiedyś powiedział “Pomaganie wzmacnia“ i to jest szczera prawda!!!

KSKL Konsultacje społeczne: Przyszlosć boisk sportowych Orlik

2014 wrzesień

Przeprowadzam w ramach projektu KSKL lokalne konsultacje społeczne dotyczące obiektów sportowych wybudowanych w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012".
Jeżeli znacie Państwo osoby, które wg Państwa powinny podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie proszę o informację na moją skrzynkę Agnieszka.Dolata@tlen.pl (z podaniem Imienia i Nazwiska, pełnionej funkcji i adresu mailowego), a osoba ta otrzyma link do internetowej wersji ankiety i będzie poproszona o jej wypełnienie.
Ankiete można wypełnić również w wersji papierowej (Treść ankiety - projekt KSKL) i przesłać do 30 września jej skan na moją skrzynkę Agnieszka.Dolata@tlen.pl

W gminie Swarzędz boiska takie znajdują się w Bogucinie, Paczkowie i Swarzędzu (przy Szkole Podstawowej nr 5). W ramach projektu "Animator - Moje boisko - ORLIK 2012" prowadzenie zajęć na tych boiskach przez animatorów jest w równych częściach sfinansowane ze środków gminnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PODSTAWOWE ZADANIA ANIMATORA:
1) Inicjowanie, organizacja oraz prowadzenie zajęć i imprez sportowych dla różnych grup społecznych, w tym w szczególności dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych i seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin,
2) współpraca ze szkołami i innymi placówkami oświatowo-wychowawczymi w celu promowania aktywności fizycznej,
3) współpraca z klubami sportowymi i innymi organizacjami pozarządowymi,
4) organizowanie i współorganizowanie imprez sportowych oraz innych wydarzeń promujących zdrowy styl życia, sprzyjających włączeniu społecznemu poprzez sport,
5) organizowanie, promowanie i rozwijanie wolontariatu oraz aktywnej postawy obywatelskiej;

Animatorzy boisk w Gminie Swarzędz w 2014r.
Więcej informacji na temat funkcjonowania orlików...

Z góry dziękuję za Państwa zaangażowanie. W razie dodatkowych pytań prosze o bezpośredni kontakt :-)

Agnieszka Dolata
Radna Powiatu Poznańskiego
Przedstawiciel Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów
www.AgnieszkaDolata.pl
Agnieszka.Dolata@tlen.pl

2014 Charytatywny Maraton Zumby

2014 wrzesień

Fantastyczna inicjatywa mojej koleżanki z Rady Powiatu Poznańskiego Małgorzaty Halber i Asi, instruktorki Zumby pod hasłem *Z zumbą, z sercem, dla serca i zdrowia* łącząca ruch na świeżym powietrzu ze zbiórką pieniężną na cele statutowe Swarzędzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. L. Grajka. Uczestnicy maratonu bawili w namiocie koło sceny nad Jeziorem Swarzędzkim.
Gratuluję doskonałej organizacji i dziękuję w imieniu swoim i wszystkich tańczących za wspaniałą zabawę!
Relacja z imprezy

2014 KSKL - Krajowa Sieć Konsultacyjna Liderów

2014 lipiec

Aby zmieniać świat trzeba wiedzieć jak!

Szkoła Liderów zaprosiła mnie jako osobę mającą szerokie zainteresowania i ogromne zaangażowanie w sprawy społeczne do współtworzenia Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów. Jest to innowacyjna formuła debaty publicznej skierowana poprzez 50 liderów środowisk lokalnych do interesariuszy i odbiorców polityk publicznych – czyli do wszystkich mieszkańców naszego kraju. W ramach tego programu będę, wraz z absolwentami Szkoły Liderów z całego kraju, dzielić się swoim doświadczeniem, opiniować i konsultować z mieszkańcami ważne dla kształtowania polskiej polityki i gospodarki zagadnienia na szczeblu krajowym i lokalnym. Zależy nam na tym, aby głos lokalnych odbiorców regulacji publicznych był rzetelnie przedstawiany osobom, które stanowią prawo w naszym kraju.

Więcej na stronie Szkoły Liderów - projekt KSKL

ODDAJ KREW - dla poszkodowanych w wypadkach

2013 wrzesień

Akcja pobou krwi w Swarzędzu:

  • 07.09.2013 r.(sobota) w godz. 8-15 w Warsztatach Terapii Zajęciowej, Os. Kościuszkowców 13 w Swarzędzu
  • 17.09.2013 r.(wtorek) w godz. 9-13 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1, Os. Mielżyńskiego 5A w Swarzędzu
Musisz być w wieku od 18 do 65 lat!
Zabierz dowód osobisty!
Koniecznie zjedz śniadanie!
Można oddać również próbkę krwi na szpik kostny!

zródło: Klub HDK PCK przy SM w Swarzędzu

2010-11-04 Zajęcia edukacyjne - Fryderyk Chopin w Domu Dziecka w Kobylnicy

Kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach obchodów Roku Chopinowskiego.

2010-06 Zajęcia edukacyjne - Fryderyk Chopin w SP5 w Swarzędzu

W ramach obchodów 200 rocznicy urodzin Chopina fundacja Orange przygotowała specjalną książeczkę, przedstawiającą życie i twórczość wybitnego polskiego kompozytora. Dla uczczenia pamięci Chopina, wolontariusze TP odwiedzają szkoły i prowadzą warsztaty, które mają na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki oraz muzyki kompozytora. Rozpoczełam cykl takich spotkań w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, gdzie w 4 warsztatach udział wzięło prawie osiemdziesięcioro dzieci.

Artykuł na portalu www.wolontariatpracowniczy.pl

2010-02 Projekt BAJKOWY KĄCIK - Remont w szpitalu dziecięcym w Poznaniu

Wraz z pracownikami szpitala dziecięcego w Poznaniu przy ul.Nowowiejskiego zgłosiliśmy kolejny projekt modernizacji pomieszczenia dla małych pacjentów, w ramach którego wykonane zostały prace remontowo-malarskie i zakupione zostało wyposażenie świetlicy: stoliczki, krzesełka, materac terapeutyczny, pudełka na zabawki….

2009 Akcja promocyjna Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116-111

Dołączyłam do grona ambasadorów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Projekt ten prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje. W 2009 roku uczestniczyłam w kampanii promocyjnej na terenie Swarzędza i Poznania, rozposzechniając wiedzę na temat Telefonu Zaufania (numer 116-111), z którego może anonimowo i bezpłatnie skorzystać każdy młody człowiek szukając pomocy w rozwiązywaniu problemów domowych, szkolnych czy roweśniczych.

Równolegle działa strona internetowa www.116111.pl, która została zaprojektowana z myślą o młodych użytkownikach.

Po kilku miesiącach działania tego numeru zauważono, że:

  • Głównie dzwoniła młodzież w wieku 12-18 lat, częściej dziewczynki niż chłopcy.
  • Rozmowy dotyczą głównie trudności w relacjach z innymi ludźmi: kontaktach z rówieśnikami, partnerami (nieszczęśliwa miłość, rozstania), czy rodzeństwem i rodzicami (problemy w komunikacji).
  • Co piąty dzwoniący skarżył się, że jest ofiarą przemocy
  • Pojawiły się też bardzo poważne i trudne pytania (samobójstwa, samookaleczenia, gwałty, bardzo rozbudzona seksualność)

od 2004 Akcje Mikolajowe w szpitalach

Od 2004 roku dzięki wsparciu Fundacji Orange (wcześniej Fundacji GKTP) współorganizuję akcję mikolajową i przebieram się wraz z koleżankami i kolegami z pracy w mikolajowe stroje. Odwiedzamy szpitale dziecięce w Poznaniu i Wielkopolsce rozdając dzieciom pluszowe zabawki i inne upominki. Szpital nie jest najmilej wspominanym miejscem dlatego staramy się w tym przedświątecznym okresie przywołać usmiech i radość na twarzach małych pacjentów. Każdego roku jest coraz więcej chętnych wolontariuszy - wszystkim mikolajom w imieniu dzieci DZIĘKUJĘ!!!

Pozostałe działania

Jestem w trakcie uzupełniania informacji

Aktualizacja: Październik, 2010